Powiatowa Liga Koszykówki Dziewcząt

13 listopada bieżącego roku rozpoczęliśmy zmagania w ramach IX edycji Powiatowej Ligi Koszykówki Dziewcząt Gimnazjów Powiatu Rybnickiego. Drugi turniej odbył się 24 listopada. W turniejach naszej grupy jak co roku udział wzięły reprezentacje gimnazjów z Jankowic, Jejkowic, Pieców oraz Lysek. Niespodzianką tej edycji jest udział po raz pierwszy reprezentacji Gimnazjum w Świerklanach. Organizatorem całego cyklu rozgrywek Gimnazjalnej Ligi Koszykówki w Powiecie Rybnickim jest UKS „GRACZ" działający przy Gimnazjum w Lyskach. W związku z tym, że w rozgrywkach gramy systemem „każdy z każdym" oraz mecze rewanżowe a do rozgrywek przystąpiła jeszcze jedna drużyna do rozegrania mamy cztery a nie jak dotychczas trzy turnieje, w których każda reprezentacja rozegra dwa spotkania. Turniej finałowy odbędzie się wiosną 2015 roku. Kto zagra w tym ostatnim zadecyduje tabela i ilość drużyn, które ewentualnie zagrają w drugiej grupie czyli w Czerwionce Leszczynach. W pierwszym turnieju dużym zaskoczeniem była postawa a przede wszystkim wyniki meczy zespołu ze Świerklan. Jako debiutant ku zaskoczeniu dotychczasowych uczestników ligi, rozegrał dwa naprawdę bardzo dobre spotkania wygrywając 36:4 z Piecami i 40:14 z Lyskami. Najbardziej emocjonującym meczem I turnieju był mecz pomiędzy Jankowicami i Jejkowicami gdzie mimo bardzo dobrej i wyrównanej grze w trzeciej i czwartej kwarcie te drugie czyli jejkowiczanki uległy 23:32. Liderkami rozgrywek zostały dziewczęta z Jankowic i Świerklan. W drugim turnieju niespodzianką była przegrana lyseckich dziewcząt z drużyną z Pieców, gdzie ta druga dzięki dobrej grze w czwartej kwarcie wcześniejszego meczu z Jejkowicami uwierzyła we własne siły i pokonała pewne siebie przeciwniczki 37:22. Ostatnim a zarazem najbardziej emocjonującym meczem drugiego turnieju oraz pierwszej kolejki było spotkanie gospodyń z Jankowic i teamu ze Świerklan. Pierwsza kwarta była remisowa 4:4. W drugiej nieoczekiwanie przewagę zdobyły dziewczęta ze Świerklan wygrywając ją 8:3. Ta mała porażka podziałała na jankowiczanki mobilizującą i w trzeciej części nie dość że odrobiły straty to jeszcze dołożyły cztery punkty nie tracąc żadnego kosza, ostatecznie wygrywając tą część 9:0. W czwartej górą znowu były te drugie, w końcówce meczu wygrywały 22:20 ale dobrze wykonane rzuty wolne Jankowic doprowadziły do remisu i dogrywki. W dogrywce doświadczenie zdobyte w poprzednich edycjach oraz celne rzuty wolne pozwoliło dziewczętom z Jankowic cieszyć się ostatecznym zwycięstwem 28:24. Najlepiej punktującą w turniejów z dorobkiem 85 punktów jest Julia Zmarzły z Jankowic. Już dziś zapraszamy na trzeci turniej, który odbędzie się w hali Gimnazjum w Jejkowicach.

13 listopada 2014 r. - WYNIKI MECZÓW :

• Gim. Jejkowice – Gim. Jankowice 23:32
  • Gim. Piece – Gim. Świerklany 4:36
  • Gim. Jejkowice – Gim. Lyski 10:18
  • Gim. Jankowice – Gim. Piece 43:13
  • Gim. Świerklany – Gim. Lyski 40:14

24 listopada 2014 r - WYNIKI MECZÓW :

• Gim. Jejkowice - Gim. Piece 18:9
  • Gim. Jankowice – Gim. Lyski 32:12
  • Gim. Świerklany – Gim. Jejkowice 27:8
  • Gim. Lyski – Gim. Piece 22:37
  • Gim. Świerklany – Gim. Jankowice 24:28

TABELA PO II TURNIEJU:

MSC

DRUŻYNA

ilość meczy

zwycięstwa

punkty

stosunek punktów

Gim. Jankowice

Gim. Świerklany

Gim. Jejkowice

Gim. Lyski

Gim. Piece

SUMA ZDOBYTYCH PUNKTY WE WSZYSTKICH TURNIEJACH:

Nazwisko, imię,   szkoła

Kubiak   Karolina

Chojecka   Dominika

Świerklany

Pozostałe zawodniczki uczestniczące w turniejach, które nie zdobyły punktów:

1. Wojaczek Marta, Łata Patrycja, Wojaczek Klaudia, Procek Paulina, Ciemienga Natalia, Kluczniok Dorota, Mika Kinga i Mularczyk Ada (Piece);

2. Jendryszczyk Alicja, Wieczorek Edyta, Wojaczek Magdalena, Cichecka Patrycja, Wojaczek Ola i Wieczorek Edyta (Jejkowice),

3. Kaszyca Julia, Kuczera Karolina, Rutkowska Natalia, Jędrasik Wiktoria, Porwoł Natalia, Nowroth Magdalena, Wolas Natalia, Krótki Wiktoria i Anduła Małgorzata (Jankowice),

4. Paszenda Izabela (Świerklany),

5. Cielanga Justyna, Halama Mirela, Chrapek Dominika, Kretek Ewa, Kubica Klaudia, Wita Dżesika i Burda Nikola (Lyski).

• Powiatowa Liga Koszykówki Dziewcząt_1
  • Powiatowa Liga Koszykówki Dziewcząt_2