Finał Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Czerwionce-Leszczynach

W środę 29 kwietnia na Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych w Czerwionce Leszczynach odbędą się Finały Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Chłopców o Puchar Starosty Rybnickiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Wcześniej bo w grudniu ubiegłego roku oraz w styczniu bieżącego odbyły się eliminacje. W dniu 15 grudnia 2014 r. na hali przy Gimnazjum w Jankowicach odbył się jeden z turniejów eliminacyjnych dla gimnazjów. W turnieju udział wzięło pięć drużyn: Jankowice, Jejkowice, Piece, Lyski i Świerklany. Rozgrywki te wyłoniły dwie drużyny, które awansowały do etapu finałowego. Zawody zostały rozegrane w systemie każdy z każdym, w związku z czym odbyło się dziesięć meczy, każdy trwał dwie polowy po siedem i pół minuty. Uczestnicy w woli walki zachowali zasady gry fair play, co przełożyło się zachowanie należytego bezpieczeństwa podczas zawodów. Zwycięzcą zawodów została drużyna ze Świerklan, która wygrała cztery mecze a jeden zremisowała.

WYNIKI MECZÓW :

1.  Gim. Świerklany  – Gim. Jejkowice  1:1
  2.  Gim. Piece  – Gim. Lyski  0:1
  3.  Gim. Jankowice  –  Gim. Świerklany  1:6
  4.  Gim. Jejkowice – Gim. Piece  3:0
  5.  Gim. Lyski  – Gim. Jankowice  4:0
  6.  Gim. Świerklany  – Gim. Piece  6:0
  7.  Gim. Jejkowice  – Gim. Jankowice  5:1
  8.  Gim. Lyski – Gim. Świerklany  0:4
  9.  Gim. Piece – Gim. Jankowice  2:4
  10.  Gim. Jejkowice  – Gim. Lyski  1:2

MSC

DRUŻYNA ilość meczy punkty stosunek   bramek
I Gim. Świerklany 4 10 17:2
II Gim. Lyski 4 9 7:5
III Gim. Jejkowice 4 7 10:3
IV Gim. Jankowice 4 3 6:15
V Gim. Piece 4 0 2:14

Najwięcej bramek dla swoich drużyn zdobyli: Kamil Mordzak 7 bramek ze Świerklan, MichałWróblewski 3 bramki dla Lysek, Szymon Szulik 4 bramki dla Jejkowic, po dwie bramki zdobyli Jakub Rolewicz z Jankowic i Łukasz Markiewicz z Pieców.

Natomiast 28 stycznia bieżącego roku na hali przy Gimnazjum w Jejkowicach odbył się Półfinał Turnieju Piłki Nożnej Halowej Chłopców o Puchar Starosty Rybnickiego Szkół Podstawowych. W turnieju udział wzięły SP Lyski, SP Szczerbice, SP Jejkowice i SP Świerklany Dolne.

WYNIKI MECZÓW :

1. SP LYSKI – SP SZCZERBICE 1:2
  2. SP JEJKOWICE – SP ŚWIERKLANY DOLNE 2 :2
  3. SP LYSKI – SP JEJKOWICE 0 : 2
  4. SP SZCZERBICE – SP ŚWIERKLANY DOLNE 1:4
  5. SP LYSKI – SP ŚWIERKLANY DOLNE 1:1
  6. SP SZCZERBICE – SP JEJKOWICE 1:4

MSC

DRUŻYNA ilość meczy punkty stosunek bramek
I SP Jejkowice 3 7 8:3
II SP Świerklany Dolne 3 5 7:4