Aktualności

Podsumowanie Finałów Powiatowego Turnieju Halówki Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjów

W środę 29 kwietnia 2015 r. w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czerwionce Leszczynach, pod patronatem Starostwa Powiatowego odbył się VII Finał Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Chłopców o Puchar Starosty Rybnickiego w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Dużo wcześniej bo już od listopada ubiegłego roku trwały turnieje eliminacyjne i półfinały, w wyniku których kwalifikacje do ostatecznej rozgrywki uzyskały reprezentacje Szkół Podstawowych ze Szczerbic, Świerklan Dolnych, Jejkowic, Palowic i Nr 3 z Leszczyn oraz Gimnazja z Lysek, Świerklan, Nr3 i Nr4 z Czerwionki oraz Nr5 z Czuchowa. Niestety reprezentacja Szkoły Podstawowej ze Świerklan na zawody nie dojechała i ostatecznie mistrzostwa  szkół podstawowych odbyły się w obecności czterech zespołów. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym". Jak zawsze na początku po oficjalnym otwarciu odbyło się losowanie.

W turnieju szkół podstawowych o zajęciu I miejsca zdecydował mecz nr 3, gdzie najlepsze drużyny, czyli Leszczyny i Jejkowice zremisowały. Wysoko poprzeczkę postawiła druzyna z Leszczyn, która może zawdzięczać sobie wygraną z 10 zasłużonymi bramkami

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik z Leszczyn Mateusz Gorzawski. Najlepszym bramkarzem został wybrany golkiper z SP Jejkowice Maciej Kłosek a Królem strzelców turnieju z dorobkiem 6 bramek został Wiktor Skowronek z Leszczyn. Wyróżnienie otrzymał również Jakub Pachcioł ze Szczerbic.

Wyniki poszczególnych meczy:

1. SP Jejkowice            –    SP Szczerbice                 1:0
  2. SP Nr 3 Leszczyny    –     SP Palowice                   10:1
  3. SP Jejkowice            –    SP Nr 3 Leszczyny           2:2
  4. SP Szczerbice           –    SP Palowice                    2:0
  5. SP Jejkowice            –    SP Palowice                    3:1
  6. SP Szczerbice           –     SP Nr 3 Leszczyny          0:2

Tabela

MSC Szkoła Pkt. Bramki
I SP Nr 3 Leszczyny 7 14:3
II SP Jejkowice 7 6:3
III SP Szczerbice 3 2:3
IV SP Palowice 0 2:15

W turnieju gimnazjalnym nie obyło się bez niespodzianek. Po meczu nr siedem wydawało się, że wszystko zostało podzielone. Zdecydowanym liderem był team z Czuchowa i tak zostało ponieważ w ostatnim meczu turnieju wygrał z G4 z Czerwionki 7:1. Inaczej rzecz się miała w meczu nr 8 i 9. W tym pierwszym reprezentacja ze Świerklan po bardzo zaciętym meczu zremisowała z Gimnazjum Nr4 z Czerwionki 1:1 a Lyski dość nieoczekiwanie po dobrym spotkaniu wygrali z Gimnazjum Nr3 z Czerwionki 2:0. Remis Świerklan spowodował, że spadli na IV miejsce, a wygrana Lysek przy tym samym dorobku punktowym co G4 dała im awans na II  miejsce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany strzelec 6 bramek Wojciech Barnik z Czuchowa a najlepszym bramkarzem Krystian Szweda z Lysek. Królem strzelców z dorobkiem 6 bramek został Mateusz Urbaniak z Czuchowa. Wyróżnienia otrzymali również Kamil Mordzak ze Świerklan oraz Paweł Gawin z Gimnazjum Nr3 z Czerwionki, którzy zdobyli po 3 bramki podobnie jak Michał Wróblewski z Lysek.

Wyniki poszczególnych meczy:

1. Gim. Lyski                      – Gim. Czuchów                  0:2
  2. Gim. Świerklany             –  Gim. Nr3 Czerwionka        0:3
  3. Gim. Nr4 Czerwionka      –  Gim. Lyski                       0:2
  4. Gim. Czuchów                –  Gim. Świerklany               2:1
  5. Gim. Nr3 Czerwionka       – Gim. Nr4 Czerwionka        4:2
  6. Gim. Lyski                      –  Gim. Świerklany              1:3
  7. Gim. Czuchów                –  Gim. Nr3 Czerwionka        2:0
  8. Gim. Nr4 Czerwionka       –  Gim. Świerklany              1:1
  9. Gim. Lyski                      –  Gim. Nr3 Czerwionka       2:0
  10. Gim. Czuchów                –   Gim. Nr4 Czerwionka       7:1

Tabela

MSC Szkoła Pkt. Bramki
I Gim.   Czuchów 8 6:0
II Gim. Lyski 8 5:1
III Gim.   Nr3 Czerwionka 3 4:2
IV Gim.   Świerklany 3 3:5
V Gim.   Nr4 Czerwionka 1 2:11

Dekoracji drużyn oraz wyróżniających się zawodników dokonał Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz organizator finału Ryszard Derechowski. Dyrekcji Zespołu Szkół  serdecznie dziękujemy za gościnę i udostępnienie haki sportowej, a Starostwu Powiatowemu za ufundowanie pucharów, medali, dyplomów oraz kołaczyków. Gratulujemy wygranym i  wyróżnionym oraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej. Organizatorem turnieju był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, SZS Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny oraz UKS „GRACZ" z Lysek.

Bogusław Niestrój - Powiatowy SZS Rybnik

UKS GRACZ