Aktualności

MUKS Wilhelm Szewczyk zaprasza do udziału w biegu na trasie Czerwionka-Leszczyny - Baku

W dniach 12-28 czerwca tego roku w Azerbejdżanie, pod auspicjami Europejskiego Komitetu Olimpijskiego, odbędą się I Europejskie Igrzyska. Na I Igrzyskach Europejskich w Baku sportowcy rywalizować będą w 23 dyscyplinach, w tym 4 które nie są sportami olimpijskimi. Oprócz tradycyjnej rywalizacji w pływaniu, lekkoatletyce, czy gimnastyce zobaczymy turniej koszykówki trzyosobowej, piłki nożnej plażowej, a także nieolimpijskie sporty walki karate i sambo. PKOL planuje wysłać do Baku reprezentację, w której znajdzie się niemal 200 polskich sportowców.

Z Czerwionki – Leszczyn do Baku w linii prostej jest 2647 km. Organizujemy bieg, który ma na celu wirtualne połączenie naszej Gminy i stolicy Azerbejdżanu – gospodarza I Igrzysk Europejskich. Start biegu planujemy na 26.05.2015 r. Jest to pierwszy dzień VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Rejestrując się poprzez formularz stajemy się uczestnikiem tego biegu. Każdy przebiegnięty kilometr zarejestrowanego uczestnika biegu, będzie zbliżał nas do stolicy I Igrzysk Europejskich. Można dołączyć do nas również w trakcie trwania naszej akcji. Końcowe 7 km przebiegniemy w dniu 12 czerwca, tj. w dniu rozpoczęcia Igrzysk. O miejscu i godzinie rozpoczęcia finału biegu poinformujemy w czasie trwania imprezy. Formularz rejestracyjny będzie do pobrania ze strony www.zscl.pl, w zakładce sport w ZSCl. Zamieścimy tam również zestawienie przebiegniętych kilometrów w poszczególne dni na bieżąco aktualizowane.

Baku.małyjpg

Zapraszamy do uczestnictwa w biegu na trasie Czerwionka – Leszczyny – Baku.

MUKS WILHELM SZEWCZYK