Finał Powiatowej Ligi Koszykówki Chłopców 25 maja 2015 r.

W 25 maja w Hali Sportowej Gimnazjum w Jejkowicach odbył się X Finał Powiatowej Ligi Koszykówki Chłopców Szkół Gimnazjalnych Powiatu Rybnickiego. W turnieju finałowym wystąpiły następujące drużyny: Gimnazjum Nr 6 w Dębieńsku, Gimnazjum z Jejkowic, Gimnazjum z Jankowic oraz Gimnazjum z Lysek. Zagraliśmy systemem każdy z każdym więc każda z drużyn rozegrała trzy mecze.
W pierwszym meczu chłopaki z Lysek tylko w pierwszej i trzeciej kwarcie prowadzili równorzędną grę z kolegami z Dębieńska w drugiej i czwartej niestety nie potrafili sprostać zadaniu i ostatecznie przegrali 16:29. W drugim spotkaniu pomiędzy Jankowicami a gospodarzami z Jejkowic praktycznie wynik spotkania został rozstrzygnięty po dwóch kwartach gdzie ci pierwsi prowadząc 20:11 kontrolowali dalszy przebieg spotkania wygrywając 34:25. Mecz nr 3 był chyba najbardziej emocjonującym i zaciętym spotkaniem. Jak się później okazało było to spotkanie o trzecie miejsce, w którym decydująca była trzecia kwarta wygrana przez jekowiczan 5:0. Przy tylko jednopunktowym prowadzeniu lyszczan po pierwszej połowie oraz tak słabej ich skuteczności był to gwóźdź do trumny, który zdecydował o przegranej różnicą 4 punktów.
Następny mecz pomiędzy Jankowicami i Dębieńskiem, po ich wcześniejszych wysokich wygranych zapowiadał jeszcze większe emocje. Tych nie zabrakło do połowy drugiej kwarty gdzie remisowy wynik zapowiadał ostrą rywalizację. Niestety ale coś się zacięło w drużynie tych pierwszych. Przegrali druga i trzecia kwartę aż 6:18 i mimo przebudzenia i remisu w czwartej odsłonie pozbawili się złudzeń i nadziei na zajęcie I miejsce w turnieju. Ostatnie dwa mecz to strzelecki popis chłopaków z Jankowic i Dębieńska gdzie ci pierwsi wygrali z Lyskami 46:12 a ci drudzy z Jejkowicami 40:16.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kacper Widuch z Gimnazjum w Dębieńsku zdobywca 32 punktów. Do grona wyróżniających się zawodników należeli również Szymon Szulik z Jankowic, Robert Arendarski z Lysek i Bartosz Czaicki z Jejkowic. Najskuteczniejszym egzekutorem turnieju finałowego okazał się Kamil Slosarczyk z Dębieńska zdobywca 45 punktów.
Specjalne wyróżnienie otrzymał zawodnik Jankowic Paweł Herok, który w całym cyklu turniejów Powiatowej Ligi Koszykówki Chłopców zdobył 130 punktów. Gratulacje za skuteczność.
Organizatorem turnieju za pośrednictwem Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rybniku był UKS „GRACZ” z Lysek. Bardzo dziękujemy Gimnazjum w Jejkowicach za udostępnienie hali sportowej. Fundatorem nagród w postaci pucharów oraz medali było Starostwo Powiatowe w Rybniku.

WYNIKI LOSOWANIA
1. Gim. Lyski
2. Gim. Nr 6 Dębieńsko
3. Gim. Jejkowice