Tym razem ciepło.

16 czerwca br. na boisku do plażówki przy Gimnazjum w Lyskach odbył się XI Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej Dziewcząt o Puchar Starosty Rybnickiego. W przeciwieństwie do zawodów powiatowych pogoda dopisała: nie za ciepło, nie za zimno, dla zawodniczek idealnie. W zawodach wzięło udział pięć drużyn dziewcząt: z Bełku, Jankowic, Pieców, Jejkowic oraz Lysek. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 21 punktów. Piękno dyscypliny zostało pokazane w pełni: walczono o każdy punkt, a o kolejności podium zadecydowało ostatnie spotkanie. I tak ostatecznie wygrała drużyna z Bełku, przed drużynami z Pieców, Jankowic, Lysek oraz Jejkowic. Nasze Gimnazjum reprezentowały siostry Jureczko: Marlena i Ola, którym po bardzo dobrej grze do miejsca na podium zabrakło odrobiny szczęścia. Wszystkim uczestniczkom zawodów zapewniono poczęstunek i wodę, każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom a drużyny podium medale oraz puchary. Zawody zorganizował UKS „GRACZ” oraz Starostwo Powiatowe w Rybniku. Sędziowała Ewelina Błaszczok.

• Tym razem ciepło_1
  • Tym razem ciepło_2