Brazylijka w Lyskach.

17 czerwca br. na boisku do plażówki przy Gimnazjum w Lyskach odbył się XI Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej Chłopców o Puchar Starosty Rybnickiego. Do turnieju zgłoszonych zostało siedem drużyn: z Bełku, Leszczyn, Czerwionki, Jankowic, Pieców, Jejkowic oraz Lysek. Turniej rozegrano systemem brazylijskim do jednego wygranego seta do 21 punktów. Mecze chłopców rozgrywano taktycznie, pokazano wiele interesujących akcji zakończonych efektownymi atakami. W finale spotkały się zespoły z Czerwionki oraz Lysek (ponownie, w pierwszym spotkaniu wygrali miejscowi gimnazjaliści), gdzie goście zrewanżowali się gospodarzom wygrywając i zajmując pierwsze miejsce. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Bełku, Pieców, Jankowic i Leszczyn (ex aequo) oraz Jejkowic. Nasze Gimnazjum reprezentowali Adam Tront i Fabian Tebel, którzy mieli rewelacyjną drogę do finału. Zawodnikom zapewniono poczęstunek i wodę, każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom a drużyny podium medale oraz puchary, wręczone przez przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Rybniku Grzegorza Potysza. Zawody zorganizował UKS „GRACZ” i Starostwo Powiatowe w Rybniku. Sędziowała Ewelina Błaszczok.

• Brazylijka w Lyskach_1
  • Brazylijka w Lyskach_2