Do ostatniego ślizgu...

5 marca br. na lodowisku w Pszowie Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ” razem ze Starostwem Powiatowym w Rybniku, zorganizowali Powiatowe Drużynowe Zawody Łyżwiarstwa Szybkiego Dziewcząt i Chłopców, dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów naszego powiatu.                                                                                                                                                                                                                                                     Szkoły podstawowe reprezentowały drużyny ze Zwonowic, Gaszowic, Czernicy oraz Lysek, Gimnazja natomiast drużyny z Jankowic, Pieców oraz Lysek. Konkurencję rozegrano w dwóch biegach – krótkim (dziewczęta SP 1 okrążenie, dziewczęta Gimnazjum 2 okrążenia, chłopcy SP i Gimnazjum 2 okrążenia) oraz długim (dziewczęta SP i Gimnazjum 3 okrążenia, chłopcy SP i Gimnazjum 4 okrążenia). Każda drużyna liczyła po 4 zawodników biorących udział w obu ślizgach, dla wyniku drużyny sumowano po 3 najlepsze ślizgi długie i krótkie.

W konkurencji Szkół Podstawowych wyniki przedstawiły się następująco: w kategorii dziewcząt wygrała SP Gaszowice z łącznym czasem 295,20 s, drugie miejsce zajęła Czernica (301,75), trzecie Lyski (302,40), czwarte Zwonowice (326,18); w konkursie chłopców pierwsze miejsce zajęły Lyski (405,74), drugie Gaszowice (413,47), trzecie Czernica (454,90), a czwarte miejsce Zwonowice (491,45).

W zawodach gimnazjalnych pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęły Jankowice (334,39), przed Lyskami (344,10) i Piecami (348,53); wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna z Pieców (315,05), wygrywając z Lyskami (349,17) i Jankowicami (469,79).

Konkurencje wszystkich kategorii były bardzo zacięte, po pierwszych krótkich  przejazdach ciężko było wytypować faworyta, dopiero sprawdzian umiejętności technicznych i kondycyjnych w drugim długim biegu przesądził sprawę. Najszybszymi łyżwiarzami zostali: Agnieszka Pradela i Łukasz  Helbig (oboje ze szkoły Podstawowej w Lyskach) oraz Sabina Błaszczok (Gimnazjum w Lyskach) oraz Karol Chluba i Dawid Hadam (obaj z Gimnazjum w Piecach).

Uczestnikom zawodów zapewniono kołaczyki oraz wodę mineralną, zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali medale, puchary oraz pamiątkowe dyplomy.  Dekorację zwycięzców przeprowadził przedstawiciel kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia  Starostwa Powiatowego w Rybniku Pan Grzegorz Potysz oraz kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Pan Bogusław Adamczyk.

W imieniu organizatorów i wszystkich uczestników składam podziękowania Starostwu Powiatowemu w Rybniku za ufundowanie pucharów, dyplomów i kołaczyków. Szczególne podziękowania kierujemy do kierownika lodowiska Pana Leszka Piątkowskiego oraz pracowników lodowiska za udostępnienie i umożliwienie przeprowadzenia zawodów.

Współzawodnictwo indywidualne

 

• GIMNAZJUM

  1. Lyski - Sabina Błaszczok – I miejsce
  2. Jankowice - Karolina Kuczera – II miejsce
  3. Piece - Katarzyna  Cieslik – III miejsce
  4. Jankowice - Agata Konsek – V miejsce
  5. Jankowice - Julia Kaszyca  – V miejsce
  6. Jankowice - Nikola Wita – VI miejsce
  7. Piece - Małgorzata  Chruszcz – VII miejsce
  8. Lyski - Karolina Klimczak – VIII miejsce
  9. Piece - Paulina Hetmańczyk – IX miejsce
  10. Lyski - Izabela Skorupka – X miejsce
  11. Lyski - Werka  Kustos – XI miejsce
  12. Piece - Werka  Kustos – XII miejsce

 

  1. Piece - Karol Chluba - I miejsce
  2. Piece - Dawid Hadam - II miejsce
  3. Piece - Mateusz Gembalczyk - III miejsce
  4. Lyski - Paweł Niestrój - IV miejsce
  5. Piece - Jakub Pawlik - V miejsce 
  6. Lyski - Bartek Musioł - VI miejsce
  7. Lyski - Jacek Walkiewicz - VII miejsce
  8. Lyski - Kamil Smołka PK - pk VIII miejsce
  9. Jankowice - Adam Kwitek - IX miejsce
  10. Lyski - Radosław Niestrój - X miejsce
  11. Jankowic - Dawid Piechaczek - XI miejsce
  12. Jankowice - Dawid Wilk - XII miejsce
  13. Jankowice - Karol Broża - XIII miejsce

 

• SZKOŁY PODSTAWOWE

  1. Lyski - Agnieszka Pradela - I miejsce
  2. Gaszowice - Agata Chruszcz - II miejsce
  3. Czernica -  Marta Gryt  2002 - III miejsce
  4. Czernica – Weronika Bęcała  2001- IV miejsce
  5. Gaszowice – Milena Mazurek - V miejsce
  6. Gaszowice –Nikola  Kula - VI miejsce
  7. Czernica – Emilia Żuchowicz  2002 - VII miejsce
  8. Zwonowice - Paulina Granieczny - VIII miejsce
  9. Zwonowice -  Zuzanna Gawlik - IX miejsce
  10. Lyski - Klaudia Węglorz - X miejsce
  11. Lyski - Katarzyna Gawlyta - XI miejsce
  12. Lyski - Nikola Buczek PK - pk XII miejsce
  13. Lyski - Weronika Socha PK - pk XIII miejsce
  14. Gaszowice – Anna Cojg - XIV miejsce
  15. Zwonowice - Agata Kieś - XV miejsce
  16. Lyski - Kinga Porwoł - XVI miejsce
  17. Czernica – Martyna Borek - XVII miejsce
  18. Zwonowice - Paulina Kaczmarczyk - XVIII miejsce

 

 

  1. Lyski - Łukasz Helbig - I miejsce
  2. Gaszowice - Dawid Miera - II miejsce
  3. Gaszowice - Szymon Brzeziok - III miejsce
  4. Lyski - Szymon Mazurek - IV miejsce
  5. Czernica - Gembalczyk Łukasz - V miejsce
  6. Gaszowice - Krzysztof  Wojaczek - VI miejsce
  7. Lyski - Fabian Mazelanik - VII miejsce
  8. Zwonowice - Wojtek Styżej - VIII miejsce
  9. Czernica – Mateusz Weczerek - IX miejsce
  10. Gaszowice - Jakub Franosz - X miejsce
  11. Czernica – Albert Zientek - XI miejsce
  12. Lyski - Szymon Kesten - XII miejsce
  13. Zwonowice - Kamil Dudek - XIII  miejsce
  14. Zwonowice - Dariusz Dymek - XIV miejsce
  15. Zwonowice - Adrian Dudek - XV miejsce
  16. Czernica – Tomasz Śmietanka - XVI miejsce

 

Klaudiusz Mańka

UKS GRACZ

  • Do ostatniego ślizgu ..._1
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 475
  • Do ostatniego ślizgu ..._2
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 484
  • Do ostatniego ślizgu ..._3
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 451
  • Do ostatniego ślizgu ..._4
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 452

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Powiat w liczbach

polska w liczbach