IV EDYCJA TURNIEJU „FEMINA CUP 2014”

Uczniowski Klub Sportowy „Gracz" działający przy Gimnazjum im. majora pilota Antoniego Tomiczka w Lyskach zorganizował IV Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Starosty Rybnickiego „FEMINA CUP 2014".Zgodnie z regulaminem obowiązującym od kilku lat w turnieju uczestniczą jedynie dziewczęta klas I i II gimnazjum. Tegoroczne rozgrywki przeprowadzone zostały 1 maja 2014 roku na boisku „Orlik 2012" mieszczącym się przy gimnazjum w Lyskach. Gości oraz gospodarzy powitał skwar lejący się z nieba, co utrudniało i podwójnie osłabiało zawodniczki w czasie rozgrywaniu meczów. Dziewczęta jednak się nie poddały i zacięcie walczyły o każda piłkę. Do zawodów zgłosiło się Gimnazja z Kornowaca, Jankowic, Rud, Piec oraz Lysek. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym", czyli odbyło się 10 meczy. Zespoły liczyły max do 12 zawodniczek: bramkarz + 5 zawodniczek w polu i zawodniczki rezerwowe. Czas gry wynosił 2x7 minut. Zwycięzca meczu otrzymywał 3 punkty, za remis 1 punkt, porażka niestety kończyła się 0 punktowym dorobkiem. Zwyciężczyniami zawodów zostały zawodniczki z Jankowic. Najlepszym bramkarzem wybrana została Julia Kaszyca z Jankowic, trofea strzeleckie za największą ilość zdobytych bramek powędrowały również do dziewcząt z Jankowic dla Nikoli Wity (5 bramek) i Patrycji Kozik (4 bramki). Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została uczennica Gimnazjum w Kornowacu Wiktoria Grzyb. Gratulujemy wyróżnionym. Dekoracji drużyn oraz wyróżnionych zawodniczek przeprowadziła Aleksandra Szymura, dyrektor Gimnazjum w Lyskach. Jako organizatorzy dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Rybniku za sfinansowanie pucharów oraz medali a także poczęstunku dla uczestniczek. Dziękujemy również za przyjazd i przyjęcie zaproszenia zespołom z Kornowaca i Rud, które po raz pierwszy brały udział w turnieju.

Wyniki meczów i zdobywczynie bramek:

• Kornowac – Piece 1:0; bramki: K. Gąska
  • Lyski - Rudy 4:0: bramki; M. Jureczko 2, P. Drygas, N. Kotyrba
  • Kornowac – Jankowice 0:1;  bramki: N. Wita
  • Lyski – Piece 2:0:  bramki;  I. Skorupka, M. Jureczko
  • Rudy Jankowice 0:6: bramki;  N. Wita 3, P. Kozik 3
  • Lyski – Kornowac 2:1: bramki dla Lysek;  P. Drygas, S. Cielanga, dla Kornowaca: N. Niedbała
  • Piece – Rudy 2:0: bramki;  K. Mika 2
  • Lyski – Jankowice 0:2; bramki: Ż. Słowik, I. Skorupka(s)
  • Kornowac – Rudy 3:0; bramki: A. Koczor, L. Zimerman, K. Gąska

Rudy

Składy drużyn: