V Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jezu ufam Tobie"

W środę 29.05.2019r. w Zespole Szkół Specjalnych im. W. Sherborne w Czerwionce-Leszczynach odbył się już po raz piąty -Powiatowy Konkurs Plastyczny o Tematyce Religijnej pt. „JEZU UFAM TOBIE”. Uczestnicy konkursu najpierw w wielkim skupieniu obejrzeli spektakl teatralny o bł. ks. Michale Sopoćko, w wykonaniu młodzieży z Przegędzy, należącej do grupy teatralnej „Ufam”. Przedmiotem konkursu było namalowanie pastelami, portretu bł. ks. Michała, który był spowiednikiem, powiernikiem i przewodnikiem duchowym siostry Faustyny Kowalskiej. To on przyczynił się do powstania pierwszego obrazu Jezusa Miłosiernego. To dzięki niemu siostra Faustyna napisała swój „Dzienniczek". Ksiądz Sopoćko stał się głosicielem prawdy o Miłosierdziu Bożym i założył nowe zgromadzenie zakonne Sióstr Jezusa Miłosiernego nazywanych faustynkami. Głównym celem konkursu było poznanie tej niezwykłej postaci bł. Ks. Michała Sopoćko oraz rozwijanie zdolności artystycznych dzieci. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII SP, III klas Gimnazjum, uczniów Szkół Specjalnych, klas Integracyjnych oraz dla dzieci z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. W konkursie wzięło udział 37 uczniów reprezentujących szkołę podstawową nr 1 i 3 z Czerwionki-Leszczyn, Książenic, Stanowic, Palowic, Czernicy, Lysek, Czuchowa, szkołę podstawową z klasami integracyjnymi z Przegędzy, szkołę specjalną z Żor, Rybnika, Czerwionki-Leszczyn oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Konkurs miał charakter integracyjny i stwarzał możliwość wykazania się swoimi talentami i umiejętnościami dzieciom pełnosprawnym, jak również dzieciom z deficytami. Wszystkie prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie i wzbudziły zachwyt organizatorów oraz komisji konkursowej, która wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach, i tak:
Szkoły Specjalne i Klasy integracyjne:
I miejsce – Martyna Rzepka z POPP przy ZSS Czerwionka-Leszczyny;
II miejsce- Agnieszka Kowalczyk z ZSS w Żorach;
III miejsce –Łukasz Gajer z SP nr 7 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rybniku,
wyróżnienie zdobyła Zuzanna Frydyada De Piotrowska z SP w Przegędzy.
Szkoły Podstawowe i Gimnazja:
I miejsce –Julia Polnik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lyskach;

II miejsce – Jagoda Mitura z SP nr 3 w Leszczynach oraz Julia Radyszuk z SP nr 1 w Leszczynach;
III miejsce –Donga Nicola z SP w Czernicy oraz Wiktoria Han z SP w Książenicach;
wyróżnienia zdobyli: Amelia Wolnik z SP w Palowicach, Daria Przybyła z SP nr 6 w Czuchowie, Nikola Więch z SP w Stanowicach, Aleksandra Morawiec z SP w Przegędzy.
Przewodniczącą jury była Beata Pietrek– nauczyciel plastyki, jak również instruktor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, a członkami jury była Joanna Rzymanek– dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, ksiądz Tomasz Kasperowicz-wikariusz parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czuchowie oraz Maria Kala- emerytowany nauczyciel plastyki. Podczas oceny, jury zwróciło uwagę na zgodność z tematem, estetykę wykonania prac oraz wkład artystyczny. Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk dyrektor nagrody i dyplomy a pozostali uczestnicy upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym konkurs ten został wzbogacony wieloma wspaniałymi nagrodami, które otrzymali uczestnicy. Młodym artystom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Barbara Bańczyk

 • V Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jezu ufam Tobie"_1
 • Author: ZSS Cz-L
 • Hits: 198
 • V Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jezu ufam Tobie"_2
 • Author: ZSS Cz-L
 • Hits: 178
 • V Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jezu ufam Tobie"_3
 • Author: ZSS Cz-L
 • Hits: 175
 • V Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jezu ufam Tobie"_4
 • Author: ZSS Cz-L
 • Hits: 187

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

 

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

Subregion Zachodni

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach