Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej mjr. pilotowi Antoniemu Tomiczkowi

W niedzielę 21 września obchodzono w Jaworznie 96 rocznicę Polskiego Lotnictwa Wojskowego i XV-lecie Kaplicy Lotników - swoistej izby tradycji i pamięci.W czasie tej uroczystości w Kaplicy Matki Boskiej Loretańskiej Patronki Lotników została zawieszona tablica pamiątkowa poświęcona naszemu wielkiemu pilotowi majorowi Antoniemu Tomiczkowi, Pod tablicą ufundowaną przez Powiat Rybnicki osobiście wstęgę przeciął Starosta Rybnicki Damian Mrowiec w obecności wielu zaproszonych gości. W ramach uroczystości wielu jaworznian wzięło udział w Pikniku Lotniczym w parku na Osiedlu Stałym. Na mieszkańców czekały m.in. takie atrakcje jak pokaz 6. Brygady Powietrznodesantowej, pokazy policyjne, a dla dzieci gry i zabawy z nagrodami.

• Odsłonięcie tablicy pamiatkowej poświęconej mjr. pilotowi A.Tomiczkowi _1
  • Hits: 609